| AlleexxNeoN a întrebat:

Salutre TPU! Am si eu o intrebare. Am la PC urmatoarele specificatii:

Ram: 6 GB
Processor: i3-3220 3.3GHz
Video Card: nVidia GeForce GT 730, 2048 MB, 128 Bit.

Cand joc GTA V, cu toate setarile pe LOW, cu rezolutie mare, am 40 FPS. Cand joc cu 800x600 am 60 FPS. In Online cu rezolutie mare am 30-40, iar in Story Mode am 50-60.

Intrebarea mea este: Ce trebuie sa schimb la PC pentru ca jocul sa functioneze in mai multe FPS-uri?

5 răspunsuri:
| Wanted2 a răspuns:

Placa video, incearca asta http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/ si ar fi nevoi de 8 gb ram de preferabil dual chanel.

| AlleexxNeoN explică (pentru Wanted2):

Multi mi-au zis ca e problema de la proceesor, e cam slab. In trecut am avut o placa video GT 630 (1024 mb, 128 bit). Cand am pus-o pe asta noua GT 730 (2048 mb, 128 bit) s-a miscat putin mai bine. Eu tot zic ca e de la procesor, acum nu stiu. La cerinte recomandate iti cere un GeForce GTX 660.

| CPAElites a răspuns:

Placa Video!
Recomand Minim un GTX 750 TI! : http://www.emag.ro/......DTYLZBBBM/

| alexandrualind a răspuns:

Jocul este prea mare si de aceea nu prea poti doar sa mai elimini cativa virusi daca are o problema pc-ul.

Toate cele bune!

| CPAElites a răspuns (pentru AlleexxNeoN):

Sa nu te uiti nici o data la memoria video cand cumperi o placa video!
Pai GT 730 este cu 20% mai performanta decat GT 630!
Te felicit ai dat o gramada de bani pe o pocnitoare, cumpara un gtx 750 ti sa vezi cum il joci la 1920 x 1080 detalii medii spre high cu minim 30 fps-uri! : http://www.emag.ro/......DTYLZBBBM/