| marius_4362 a întrebat:

Salutt! as dori sa ma uit la filme HD pe televizor cu ajutorul stick-ului de memorie.Filmele Hd sunt destul de mari(7, 8 gb)si imi trebuie un stick de memorie maree(16 gb).Imi va citii televizorul stickul respectiv? Am un lcd Samsung

5 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

De ce nu ar citi?
Daca esti atat de nesigur incearca cu un stick de la un prieten.

| roormaf12 a răspuns:

Nu cred ca iti va citi filme Blu-ray pentru ca va scrie ca suportul Audio Necompatibil...Eu am plasma LG full HD si nu pot vedea filme Blu-ray doar din alea Xvid.

| Ezio13 a răspuns:

Ar trebui sa til citeasca. si eu am de 16 gb si mi-l citeste.

| marius_4362 explică:

Mentionez ca la seriale am reusit sa ma uit seriale 720p. ceea ce nu stiu este daca imi va citi un stick atat de mare, nu formatul filmului este problema

| IulianP a răspuns (pentru marius_4362):

In mod normal stick-ul va fi recunoscut fara probleme atata timp cat este formatat NTFS pentru a putea permite copierea fisierelor mai mari de 4GB.
Eu am un Samsung 32EH5000 si folosesc un stick de 16GB fara probleme. Am rulat chiar si 1080p fara sacadari.