| searatarziu a întrebat:

Merită PC Gaming ZMEU Legendar Alb Hyper, Intel i5-12400F 2.5GHz, 16GB DDR5, 1TB SSD, RTX 3050 8GB GDDR6, Iluminare RGB.
Cod PC Garage: 2670395
Preț 3.700 de lei?

Răspuns Câştigător
| hipotronic a răspuns:

Salut! Nu merită! Întotdeauna ieși mai ieftin dacă ți-l faci pe piese.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ar fi cu procesor I9, atunci poate...

| doctorandus a răspuns:

2.5 GHz e putin. Trebuie 3.5 sau 4 GHz, cel putin, pentru gameri.

| Frank51 a răspuns:

Desigur că merită, depinde la ce te raportezi.

| NLS a răspuns:

Daca esti habarnist si/sau ai 2 maini stangi, merita sa cumperi sisteme preasamblate de PCGarage sau ZonaIT.

Dar altfel, merita sa il faci pe componente, pentru ca in acelasi buget poti plusa la calitatea componentelor.
Ei isi pun si manopera asamblarii si testarii in pret.
Eu nici nu as avea curaj sa cumpar un PC in care placa video sau un cooler imens pe aer sunt montate pe placa de baza (iti pot strica placa de baza).

| bogdyZ a răspuns:

Normal, ca nu.
Procesorul e mort, la fel și placa video (la banii astia).
Fa ți un pc pe piese la 20 de mil o sa fie mult mai bun decât tigaia asta