| Inj3ct0r a întrebat:

Se merita sa cumpar un iphone x folosit? sau un xr nou?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu vei putea folosi un iphone deja folosit pentru ca este blocat in icloud. In iCloud sunt toate datele primului proprietar si vei avea nevoie de el mereu. Apoi in icloud se va stoca si toate datele tale, date pe care le poate vedea proprietarul.
Iphone este un telefon scump si prost. Ce e bun la el este camera si stabilitatea in aplicatii. Atat.
Dar este slab la baterie (nu te tine nici macar 12 ore; nu mai zic de 24); majoritatea aplicatiilor sunt pe bani. Si este si scump; nu-si merita banii.
Cei mai multi oameni care isi vand iphon-urile, le vand inchise si le spun cumparatorilor sa le deschida acasa. Si acestia cand vor sa le deschida le gasesc blocate in icloud si nu le pot folosi decat pe post de bibelou, in vitrina. Contul de icloud nu poate fi sters si nici transferat.
Daca iei iphone (dar nu te sfatuiesc sa cumperi), ia-ti unul nou. La mana a doua este 100% pacaleala.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

In primul rand, nu SE merita, ci merita. Merita luat nou.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Incredibil. Pe mine nu ma lasa sa scriu SE MERITA, desi am scris doar pentru a-ti atrage atentia tie, iar pe tine (care scrii gresit neintentionat) te lasa. Bravo TPU laughing

| anonimg a răspuns (pentru aXy99):

Si mie mi-a atras atentia cineva in legatura cu exprimarea respectiva. Aici este valabila zicala: "Nu este pentru cine se pregateste, ci pentru cine se nimereste." happy

Inj3ct0r multumesc pentru funda.
In locul tau stii ce as face? Mi-as lua un telefon care nu prea il au toti, chiar daca s-ar gasi mai greu accesorii pentru el. Totusi, l-as lua din Romania pentru ca sa ma pot bucura de toate facilitatile lui: semnal, garantie rapida, etc. As lua un Lenovo, LG, OPPO, ONEPLUS -ceva ce nu am avut pana acum si de la firme recunoscute. Ca doar nu tin un telefon o viata intreaga.
Orice ai lua, iti urez succes!

| Tpufan123 a răspuns:

Eu am avut iPhone si am fost multimit de calitate dar Samsung m-a satisfacut mai mult in ultimele luni, iPhone xr e cel mai nou si efectiv cel mai bun dar recomand s8 totusi.

| Inj3ct0r explică (pentru Tpufan123):

Am deja s8 dar l am spart

| Tpufan123 a răspuns (pentru Inj3ct0r):

99,99% din telefoane de la s7 in sus am auzit ca toti le-au spart, nu stiu ce sticla folosesc dar se pare ca se sparge destul de usor, eu mai degraba imi iau un Samsung acum decat un iphone pentru ca il bate ca overall. Dar poti trai si linistit si cu un iphone, nu spun acum ca nu sunt bune sau ceva, doar ca... au lipsuri la pretul ala piperat