| M00tssuuLLee a întrebat:

Se merita sa dau un Samsung galaxy s pentru iphone 4s?
Daca si explicati de ce, funda

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nu.
Pentru ca e replica iPhone.
Nu-i nimeni atat de prost sa dea iOS pe un androidstraight face

Răspuns utilizator avertizat
| MariaDD a răspuns:

Samsung galaxy s 3 [nu a aparut inca] dar e mult mai bun ca iphone 4s sau in curand 5s pe iphone e mai greu sa descarci muzica trebuie sa faci nu stiu cate conturi...

| xcore a răspuns:

Galaxy S sau Galaxy S II?
Daca este vorba de Galaxy S II nici vorba de un asemenea schimb. Daca vorbim de Galaxy S schimbal imediat.

-Spre deosebire de Iphone care are procesor A5 dual-core si al carui frecventa nu se cunoaste dar se banuieste a fi undeva la 800 MHZ Samsungul are procesor ARM Cortex-A9 dual-core cu o frecventa de 1, 2 GHZ (1200 MHZ). Deci o viteza ult mai buna.
-Ecranul Galaxy II S are 4, 52 inch in timp ce 4s are doar 3, 5.
-Desi mai mare, Galaxy SII este mai usor.
-Samsung Galaxy SII are slot de card care suporta marirea memoriei de stocare pana la 32 Gb.
-La capitolul wi-fi si camera sunt egale
-Ambele sunt telefoane absolut geniale si sunt in topul listei concurand pentru locul 1. Singurele diferente pe care te poti baza practic sunt cele de gust (subiective).
Personal, cred ca Samsung Galaxy SII este mult peste iphone.

| M00tssuuLLee explică (pentru xcore):

Este vorba de Samsung I9000 Galaxy S

| xcore a răspuns (pentru M00tssuuLLee):

In cazul asta da, merita. Dar verifica cu atentie sa fie in regula Iphonul

| WaKeUp19 a răspuns:

Vezi daca iphone-ul e perfect functional happy daca e bun se merita happy
Funda?

| AIexandra a răspuns:

Eu asi zice sa nu il dai. Am si eu telefonul si chiar e foarte bun