| user11080601008 a întrebat:

Se poate sa imi afle cineva parolele de la un cont vechi de Youtube si unul de Facebook?laughing Am postat acum mult timp niste chestii si as vrea sa sterg conturile însă cum eram mai mica si mai proasta la vremea aia, mi-am schimbat telefonul fara datele respective si nu stiu emailul, nr de telefon, parola etc si nici nu am acces la ele. Ce este de facut? Vreau sa le sterg pentru ca am colegi idioți si vor rade daca gasesc toate acele filmulețe. Nu faceam ceva grav in pozele de pe Facebook sau video de pe Youtube, însă tot e jenant.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai verifica daca acele conturi mai "traiesc" si sunt vizibile de pe alte conturi (verifici de pe contul tau actual).

Trimite cate un report (reclamatie) la Google si la Facebook despre acele conturi pe care vrei sa fie sterse, pe motivul ca nu le mai doresti sa le folosesti, doresti sa fie sterse (din motive personale) si nu reusesti sa le mai accesezi.
Ei sunt obligati sa inchida conturile in caz de asemenea reclamatii.
Daca est minora, atunci reclamatia se poate face si de o persoana majora din familie.
Este posibil sa-ti ceara informatii personale

| user11080601008 explică (pentru Bula):

Da, încă sunt vizibile pentru ca am primit mai multe screen uri cu ele si am vazut si eu :/

| RxTx a răspuns:

Iti trebuie macar sim-ul respectiv

Sau mergi la Vodafone si cere sa iti dea simul respectiv cu nr pe care il aveai atunci daca nu cumva il are alt cineva acum

Sau recuperează adresa de e-mail.

Altfel este ilegal e cu puscarie ce vrei tu acolo sa spargă cineva
Cei ce ar putea au cunoștințele si abilitatile sa faca aceasta spargere
Ori sunt putred de bogați
Ori sunt putrezi si in mormant
Ori lucrează intr-un fel sau altul in domeniul securității si nu si-ar risca meseria libertatea pentru ce
Pt ce sa riste? Plus ca au in sânge sa nu faca chesrii din astea ilegale.
Pt ca ei au ales sa fie de partea binelui..de cealaltă parte a baricadei.

Astea sunt versiunile legale:
Ori ceri numărul inapoi exact același
Ori e-mail.

A era sa uit ar mai exista o mica sa să legala

Scanezi buletinul si il trimiti la Facebook intr-un e-mail cu o rugăminte
Si poate daca datele din buletinul tau strada nr nume... Coincid
Poate te ajuta chiar cei de la Facebook in mod oficial sa iti dea o parola noua

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu ce te astepti acum? Sa vina vreun hacker sa iti sparga vreun cont? hahahaha

| user11080601008 explică (pentru suntserios):

Nu, ma gandeam daca se poate afla parola pentru ca din atâția oameni tot se gaseste vreunul care a avut o situatie asemănătoare si stie ce e de facut laughing nu ma astept sa mi sparga cineva contul la modul ala de "hacker"

| Brizbriz a răspuns:

Daca nu mai ai nimic de recuperare de parole... NU

in plus nu stiu daca esti pe bune sau nu, cu o "poveste trista" vii si incerci sa gasesti hackeri, pentru ca "problema" ta e deja o chestie clasica pe internet, ca solutie de a sparge conturi

in balarii, sunt cozile de freelancer pline cu "recover password", dar trebuie sa fi chiar tampit sa te bagi

| user11080601008 explică (pentru Brizbriz):

Poate m-am exprimat gresit dar habar n am cum sa recuperez conturile respective pentru ca am incercat orice și ma gandeam ca poate exista oameni cu alte variante pe care le pot incerca, nu neaparat sa le sparga laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru user11080601008):

Te-ai exprimat bine, din pacate nu sunt sanse
pe "vremuri" era numai intrebare cu raspuns secret, acum te freaca, cu nr de telefon cel putin