| flavius444 a întrebat:

Stie cineva cum activez mufele frontale de microfon si casti ale unitatii?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca unitatea are mufe audio si in fata si in spate, trebuie sa faci modificari in softul pentru sunet. Exista niste optiuni care trebuie selectate pentru a modifica sunetul din fata in spate. "Front" se refera la mufele din fata. "Rear" e pentru cele din spate. In bara de Start sau in Control panel gasesti softul audio prin care poti modifica setarile de sunet. Trebuie bifat sau debifat ceva la optiunile Front sau Rear, pentru a face acele schimbari. Daca nu te pricepi, ori te documentezi pe net (pe baza informatiilor primite), ori apelezi la o persoana care are cunostinte IT.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Nicicum...se activeaza singure daca sunt infipte in placa de baza!