| Rihanna_3638 a întrebat:

Stiti cumva sa ma ajutati cu aceasta cerinta!
Textul din documentul computer.doc va fi copiat într-un document nou, care va fi apoi salvat sub numele copie.doc în acelaşi folder Tema_TIC. De asemenea, textul se va aseza pe doua coloane si apoi se va introduce un antet "Computers"

Răspuns Câştigător
| BlackRose4ever a răspuns:

Pai prima oara selecteaza textul. dupa aceea click dreapta si copy, deschide Microsoft office word 2003 sau 2007, depinde pe care il ai si da click dr pe foaie apoi paste.pentru asezarea textului in 2 coloane da click pe page layout apoi de la page setup dai click pe columns si acolo alegi two.pentru antet da click pe insert si la header and footer(antet si subsol) dai click pe header(antet) si alegi edit header dupa care scrii computers. apoi pentru salvare dai la butonul office si save as...acolo scrii numele(copie.doc) si salvezi in folderul cerut.Acuma eu ti-am zis pentru office 2007 engleza. oricum sper sa te ajute ce ti-am zis.