| alooooooooooo1111 a întrebat:

Sursa trebuie sa scoata aer cald sau aer rece?

Răspuns Câştigător
| furios4you a răspuns:

Raspuns final si definitiv. caldut. nici rece nici caldbig grin

3 răspunsuri:
| DirTek a răspuns:

Sursa nu trebuie sa scoata in niciun fel aer. Cooler-ul sursei baga aer rece in sursa, nu invers. Si in plus, nu ar avea cum sa scoata aer rece din moment ce piesele din ea se incalzesc, nu se racesc. Daca s-ar fi racit, nu cred ca mai erau necesare coolerele.

| furios4you a răspuns (pentru DirTek):

Cum sa bage aer? scoatea aerul cald din carcasa. asa functioneaza, scoate aerul nu-l baga

| DirTek a răspuns (pentru furios4you):

Hmmm, mda, raspunsul meu a fost partial incorect. Intr-adevar, al meu baga aer rece (nu stiu daca a fost o eroare de fabricatie sau nu) dar am incercat la un alt pc din camera alaturata si acela scoate aer cald. Dar de asemenea am vorbit cu un prieten care are o sursa mult mai performanta decat a mea si se pare ca a lui indeplineste ambele functii, un cooler baga aer rece iar altul scoate aerul cald. Ceva in genul asteia: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817153023. Daca citesti descrierea o sa observi: with one at the front for intake ("In goes the good air..."), and one in the back ("Out goes the bad air...").