| Eddie_4354 a întrebat:

Tocmai am dat reset unui iphone. nu stiu sigur daca e 3g sau 3gs. ma rog. e tipul ala de iphone. am intrat la setari, general, reset, si am dat pe reset all data and settings sau ceva de genu. Problema este ca dupa resetarea aia totala nu ma lasa sa fac decat apeluri de urgenta. imi apare sa bag un cod nenorocit.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mai fa asa si next time ca probabil ai bani de aruncat.Ce s-a intamplat cu iphonul tau? Sa intimplat ca aiphonul tau care nici nu conteaza ce model este era decodat cu cydia sau simuri gevey din alea ori alte timpenii de genul asta.Ma rog vorba vine timpenii ca iti faci treaba pina la urma.Insa cine la decodat asa a uitat sau poate nici nu la interesat sa te atentioneze sa nu cumva sa faci update la alt IOS sau sa dai reset.Cind faci asta si telefonul este decodat cum am spus automat telefonul se blocheaza, nu il mai poti activa. Poti tu sa cauti cit doresti, sa-i faci ce vrei ca te asigur ca tu personal singur nu mai ai cei face.Sint meseriasi care ti-l poate rezolva dar te costa de te rupe.O sa vezi cit o sa platesti.Deci nu mai cauta nu mai intreba ca pe aici si pe nicaeri pe net no sa gasesti raspuns sa iti rezolve problema.Problema ta scrie pe ea SERVICE TELEFOANE, ala este singurul loc unde poti rezolva.Si daca stii ca vrei sa faci update la noile ISO sau sa faci reset atunci decodeaza telefonul factory si dupa poti sa faci ce doresti ca niciodata nu o sa ti se intimple nimic de genul asta.Acum ce am spus este doar daca telefonul era decodat cum am spus. Daca insa telefonul nu este decodat si ai facut reset e simplu, trebuie sa il activezi.Cum il activezi simplu urmezi pasii de acolo, treci tara, treci limba si ajungi la un moment dat unde spune sa te conectezi la net.Tu trebuie sa ai sau sa fii undeva unde poti prinde wireless. Daca ai atunci telefonul cauta retele si ti le arata, tu te loghezi la una, daca are parola pui parola si dai next si telefonul dupa o sa se activeze. Daca nu ai net wireless poti conecta telefonul la un calculator care sa aiba net si sa aiba instalat itune pe el si itune o sati activeze el telefonul`. Acolo la fel urmezi pasii vezi ce spune.Acum tu iei din ce am scris ce se potriveste la tine.In caz ca s-a blocat ca fost decodat cu ce am zis nu-i mai poti face nimic pina ce nu til activeaza cineva care se pricepe se ocupa cu asa ceva. Dupa ce il activezi il poti decoda factory dar te costa cam 25 $ daca telefonul este codat pe europa sau 2-3 $ daca este codat pe SUA sau Canada. Uite un site unde poti decoda legal si sigur. http://iphone-unlocker-pro.com/index-ex130429.php

Răspuns utilizator avertizat
| nunuconteaza a răspuns:

E cv probleme cu cartela?

| Mamihlapinatapai a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, dar nu cu un iphone, imi pusesem parola la el, si cineva incercase de prea multe ori s-o bage. si mi s-a cerut contul de google si parola respectiva dar avand in vedere ca telefonul era furat si era "facatura" nu am mai putut face nimic. l-am dus chiar si la cateva magazine de reparat telefoane.
Ai putea sa incerci si tu la fel. Sau daca ai cutia de la el ai putea sa citesti sa vezi daca scrie pe undeva vreun cod, vezi si tu poate nimeresti happy