| Stefxn a întrebat:

Tocmai mi-am construit un PC nou cu i5 si GTX 770 si nu pot sa-l conectez la TV cu HDMI cel mai probabil fiindca am un monitor mai vechi momentan. Ieri m-a ajutat cineva si am reusit sa-l fac sa mearga dar astazi nici nu mai detecteaza TV-ul LED de la Samsung. Daca la deschiderea PCului las conectat si monitorul si tvul prin HDMI la el, se vede pe monitor cum se deschide totul pana la incarcarea windowsului cand scrie no signal si nu se mai vede nimic pe monitor iar pe TV nu pot selecta deloc HDMIul. Faza naspa ieri il detecta dar ma chinuiam sa-l fac sa se vada pe TV ca nu se vedea nimic pan la urma am reusit... acum nici nul mai detecteaza. Any idea?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Conecteaza monitor+hdmi. Si vezi daca daca dai click dreapta,-rezolutie ecran apare tv-ul tau, si daca e activat.
Sper ca nu e stricat cablul hdmi.

| Stefxn explică (pentru sltlp):

Ieri a mers... azi nu mai merge nu mai detecteaza. Numai ca ieri era problema ca nu se vedea pe TV dar era detectat azi vad ca nu mai detecteaza. Nu i-am facut nimic la cablul ala oare ce o fi patit hmm

| sltlp a răspuns (pentru Stefxn):

Eu zic totusi sa faci rost de un monitor.
Sau lasa-l sa se deschida(il lasi 3 minute) si apesi start+P(teoretic e combinatia de aschimba config. ecranului). Poate vrea asa.