| didiDia a întrebat:

Tot navigand pe facebook, am dat de cateva profile pe care le-am vizitat de mai multe ori. Mentionez ca nu ii am in lista de prieteni pe oamenii respectivi. Problema e ca acum daca scriu in casuta de cautare un nume care incepe cu una din cele doua litere cu care incepe numele acelor oameni, imi arata niste profile, printre care si profilele acelor oameni. Eu nu mai vreau sa vad acele profile. Cum pot rezolva problema?
ex: sa zicem ca am numele de Marius Popescu
cand eu tastez M sau P, facebook imi arata atat prietenii care au numele cu M sau P (Mihai, Marcel, Petru, Paveletc.), cat si ne-prietenii pe care i-am vizitat mai des, dar pe care ii cheama tot cu M sau P (exemplu mi-l arata si pe Marius Popescu). Iar eu nu mai vreau sa vad profilul lui Marius Popescu niciodata. Deci cum fac? Multumesc.

5 răspunsuri:
| ionesccatalin a răspuns:

Salut, solutia este urmatoarea : Apesi click pe spatiul de la cautare unde scrii numele persoanei pe care vrei sa o cauti si dedesubt o sa apara ultimele pers cautate, deasupra primei persoane scrie "EDITEAZA" apesi pe "editeaza" si de acolo poti sa stergi pe fiecare in parte.

| Sparda777 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu, cum pot face sa sterg din casuta de cautare facebook, ce profiluri am vizitat, raman acolo si dupa luni de zile: de exemplu daca vizitez profilul lui Ioan Marius, in momentul in care introduc in casuta de cautare litera I sau M automat undeva sus sau mai jos, in casuta de cautare ramane acest nume, cum pot sterge complet profilurile vizitate din casuta?

| DanAndrei a răspuns:

Poti intra la Privacy Settings -> Blocked people and apps-> Manage blocking. La sectiunea Block users, introduci numele respectivei persoane. Nu stiu daca mai sunt si alte variante, sper sa te ajute.

| didiDia explică (pentru DanAndrei):

Nu vreau neaparat sa-l blochez ca nu m-a enervat cu ceva (recent), dar vreau pur si simplu sa nu-mi mai apara profilul lui ca rezultat al cautarii de profile.

| Dragomir_Marin_1950 a răspuns:

Pe net a fost defect REMI OK.sa dat drumul dar mie imi cere sa ma activez, cum fac.