| vladlove123 a întrebat:

Urgent TPU, am o unitate HP dc7700 din 2005 si vreau sa instalez windows vista pe el cu stick-ul facut bootabil doar ca, cand intru in bios, cand ii dau boot menu imi apare usb drive dar cand dau pe el nu imi apare press and key to boot cd stiti voiii, dar dupa aceea imi pleaca iar windows xp sa se incarce.
Configuratie pc
Intel pentium 4 3.0 ghz
ram 2 gb
Credeti ca nu este compatibila placa de baza cu bootarea de pe stick?
Astept raspuns. Funda
PS: scuzati greselile de ortografie, dar m-am grabit

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E posibil ca placa de baza sa nu stie sa booteze de pe stick. Poti incerca cu un update de bios poate dupa booteaza si de pe stick.

| itsoft a răspuns:

Ba da
dar cred ca nu l-ai favut tu pe stick bine bootabil, dar de ce nu ai facut cel mai bine pe un dvd windowsu ca vad ca ai uitate optica combo ( citeste si face dvd si citeste si face cd)

| vladlove123 explică (pentru itsoft):

Nu functioneaza unitatea optica s-a spart un cd in ea si e moarta! mai incerc odata acum. daca nu lasa-mi un mesaj privat cu idul tau.

| trifoicu4foi a răspuns:

Cat ai stat sa scrii tot textul asta nu mai bine il intrebai pe domnu stie tot Google?