| MrNobody a întrebat:

Va prezin urmatoarea problema:

Cazul 1 :doar cand ma joc: In timp ce ma joc dintr-o data Pc-ul se blocheaza si asa ramane.
Adica imaginea din joc ramane blocata pe monitor, SSD-ul nu mai indica nici o activitate, Ledurile de la taste se sting. M-am uitat si in unitate insa totul pare ok. Toate ventilatoarele functioneaza ( cooler proc, sursa, placa video)
Pur si simplu nu mai pot face nimic decat reset de la buton.

Cazul 2: utilizare obisnuita: La fel se blocheaza dar mai rar, 1 data la 2-3 zile.
Imaginea ramane la fel blocata dar de aceasta data uneori pc-ul se restarteaza, alteori isi revine singur dupa cateva secunde afisand mesajul in dreapta jos "Nvidia Windows Kernel Mode Driver stopped and recovered". (Si nu este placa video pentru ca am schimbat 2 si la fel face) Am observat ca dupa ce isi revine CD-romul se reseteaza adica licare ledul si se aude zgomotul acela la fel cand deschid prima data Pc-ul

Va spun si configuratia:
Placa de baza: link: http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=4315#ov
Windows 8.1
Intel i5 2400
8gb Ram Kingston
Sursa Enermax NAXN 450W
Nvidia Gigabite GTX 560 OC - link http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3 881#ov
SSD Samsung 840 Pro 256 gb

Acum parerea mea este ca de vina ar fi sursa sau Placa debaza, insa inclin mai mult spre sursa
Totusi este un Enermax care are putin peste 1 an vechime...

Astept si parerile voastre. Multumesc!

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Citeste ce zice la placa video:

"Minimum 500W or greater system power supply with two 6-pin external power connectors"

Probabil ca asta este problema ta.