| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma daca stiti.
Am un PC cu procesor AMD A8 7600 cu placa video integrata
8 GB Ram
500 GB X2 HDD
Windows 10
Problema este ca din cei 8 GB mi s-au dus 4, mai exact mi s-a stricat o placuta din cele doua pentru ca am testat.
Iar acum din cei 4 GB raman doar cu 3.46 pentru ca foloseste pentru placa video pentru ca e integrata.
Insa acum de exemplu daca intru sa joc minecraft si mai pornesc discordul sau chromeul dupa cateva secunde mi se blocheaza tot dupa care imi da No Signal la monitor si aud o eroare.
Pc ul nu se stinge, ci doar monitorul.
Din cate stiu nu ar trebui sa faca asa chiar daca este putina memorie.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Poate fi un somn ca se duce si a doua placuta.