| anonim_4396 a întrebat:

Va rog eu mult sa imi ziceti care este mai bun dintre Samsung Galaxy S II si Apple iPhone 4S! Pentru ca multi prieteni zic ca iPhone 4S!
1). Care are procesor mai bun?
2). Care are display mai bun pentru jocuri HD?
3). Vreau sa-mi spuneti cu sinceritate care credeti ca este mai bun cu privinta la toate aspectele celor doua!

Va multumesc anticipat! Dau funda celui mai bun raspuns cu cele mai multe specificatii despre telefoane! Pa pa!

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Galaxy S II are procesor de 1. 2GHz dual core;) iPhone 4S are 1GHz;) a...si ca chestie pentru cine nu stia, Samsung produce majoritatea pieselor pentru iPhone;) vedeti comparatia aici: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=3621

| robiolic a răspuns (pentru andtim):

Samsung produce piesele pentru iphone? atunci dc Apple a dat in judecata Samsung pentru 1 miliard de euro si a castigat?
nu mai vorbi prosti.

| robiolic a răspuns (pentru andtim):

Vai de capu vostru "nestiutorilor" cumparativa telefon cu andoid si dupa sa veniti pe TPU cu genu de intrebari "mi s-a blocat telefonul ce sa fac"
"se descarca bateria prea repede"
si probleme.
eu recomand iphone chiar merita daca stii sa il folosesti.

| andtim a răspuns (pentru robiolic):

Prietene, eu am Android si crede-ma ca nu sunt prost. Cand o sa scrii corect din punct de vedere gramatical si o sa termini un liceu ok si o sa iei bacul si o sa intrii la o facultate unde nu se iau diplome pe pile, poate ca o sa-ti permit sa faci pe inteligentul, ok? Pentru cultura ta generala, Samsung face display-urile si o parte din componentele care se afla in toate iPhone-urile din lumea asta. Procesele alea de care ai auzit si tu pe la tv, sunt legate de brevetele legate de tehnologiile folosite in telefoane. Sa nu uitam ca Apple a dat in judecata Samsung ca ar fi copiat colturile rotunde de la iPhone... Bine, nu are rost sa ma apuc sa-ti demonstrez cat de prost informat esti, pentru ca nu as ajunge absolut nicaieri. Iti dau un sfat: inainte sa sari cu un comentariu, documenteaza-te foarte bine si cand ai toate argumentele necesare ca sa-ti sustii parerea poti sa comentezi cat vrei! Bafta!

| andtim a răspuns (pentru robiolic):

Http://thenextweb.com/......t-hack-it/ stii engleza? citeste aici si nu mai face atata scandal pentru nimic!

| Apache a răspuns (pentru robiolic):

Si toti Apple fags asa ca tine prefera sa cumpere aceleasi produse an de an.....numai cu 20 % mai scumpe.
inainte sa faci lumea proasta mai lucreaza putin la gramatica aia de balta, si nu te mai agita ca ultimul retardat violat anal cand cineva are o parere diferita fata de tine.

| robiolic a răspuns (pentru Apache):

Ba bulan pe mine nu ma faci "fag" eu prefer sa imi cumpar cea ce imi place.
Ma pis pe gramatica ta, ca oricum nu ajungi nicaieri cu ea. mai lasa tu fazele astea si vezi-ti de treaba

| Apache a răspuns (pentru robiolic):

Mai da periculos mai esti mai rahatel, vezi sa nu iti plesneasca un vas de sange...

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Samsung galaxy s 2 este peste iphone 4s la mai toate capitolele *desi sunt apropiate *
singura chestie interesanta la iphone este siri.dar si ala are neajunsurile lui!
uite aici o comparatie :
http://www.yoda.ro/......-aici.html

| robiolic a răspuns (pentru Apache):

Expert TPU dar prost ca dracu, ma apache tu stii ce e ala icloud? tu stii ce e ala facetime? inainte sa vorbesti uitete bine la setari si uitete la tot ce face.
Samsung nu va face nicioadata ce face Apple. si toti prosti cu android vor spune ca galaxy e mai bun doar pentru ca nu am bani si minte destula pentru un produs Apple.

Răspuns utilizator avertizat
| robiolic a răspuns:

@andtim
mai lasa-ma tu cu gramatica ta. mie nu imi pasa.
eu ti-am spus doar parerea mea personala ios 6 e mai bun ca android si punct! laughing.

| andtim a răspuns (pentru robiolic):

Hai sa-ti mai zic o faza pe care sigur nu o stiai: costul de productie al unui iPhone e in jur de 150euro, restul pana la 700euro, cat costa nou, e pretul sistemul de operare + taxe de transport + tva + adaosul comerciantilor. Stii de ce Android-ul e mai bun decat iOS-ul? Pentru ca e open-source si exista o comunitate de cateva zeci sau sute de mii de dezvoltatori ale sistemului de operare sau ale aplicatiilor. iOS-ul e close-source, ceea ce inseamna ca Apple nu da dreptul nimanui sa modifice softul si implicit sa-l imbunatateasca, fara acordul corporatiei. Eu, am "un jaf" de Optimus One. E un pic mai bun, ca hardware, decat 3GS-ul, dar nu l-as da nici pe un iPhone 6, daca ar fi! Iti garantez ca e un telefon genial. A fost numit pe forumuri, Loganul telefoanelor Android, in 2011. Am testat 20-30 de versiuni modificate de Android si crede-ma ca functioneaza ca in prima zi si acum face un an de cand il am! Cand am avut probleme, daca am avut, mi l-am reparat singur! Nu m-am plans doar pentru simplul fapt ca nu se aude tare sau se blocheaza cand il pornesc. Legat de performantele Android comparativ cu cele alea iOS6, exista Android 4.1 (Project Butter) care are niste imbunatatiri vizibile fata de versiunile anterioare, ceea ce-l face sa se apropie de fluenta existenta la iOS6. Crede-ma ca stiu destule despre telefoane.winking Daca ti se pare ca spun prostii, cauta pe net si nu-ti mai da singur cu parereawinking Bafta!