| niculescu16081994 a întrebat:

Va rog raspundeti-mi si mie la intrebare e foarte important
Deci am un laptop de 2 saptamani si m-am jucat cam mult in ultimul timp. Laptopul are urmatoare carcaterisitic: procesor intel I3 frecventa 2, 53ghz hard de 500gb 4gb ram si placa video integrata.
E problema e urmatoare :
Am vrut sa joc atomic bomberman si cand intru in el la inceput apare normal dar dupa un anumit timp se schimba culorile nu se mai intelege scrisu la fel de bine, iar la fifa 12 nu se intampla nimic merge perfect
Vreau sa stiu daca cumva s-a dus placa video sau ii alta problema? VA ROG SA IMI RASPUNDETI REPEDE DAU FUNDAA!

6 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Problema este foarte simpla:Ori cooler-ul/radiatorul de pe placa video s-a desprins putin si numai este la fel de eficient adica placa video se incalzeste.mai poate fi problema de la joc, daca zici e e atomic bomberman, e un joc cam vechi si s-ar putea sa fie de la z-buffer care nu prea e suportat de placile video mai noi. Daca e problema din urma nu ar trebui sa iti faci probleme.Dar daca e prima ar trenui sa contactezi pe cineva care se pricepe

| Blablabla0012 a răspuns:

E de la joc. Daca zici ca fifa 12 iti merge inseamna ca problema e cu jocu nu cu leptopul.

| mihaibumbar a răspuns:

Sall.incep raspunsul cu o intrebare:daca joci mult pe fifa nu are nimica? daca raspunsul este nu atunci nu este din cauza de la placa video dar s-ar putea ca jocul care iti face probleme sa nu fie suportat de placa video,incearca si alte jocur daca o sa iti mearga atunci asta e problema (jocul nu e suportat de placa video), daca iti face tot asa si la alte jocuri, desfa capacul din spate de la ventilator si curatal ca s-ar putea sa ai praf si se incalzeste si va lucra mai lent(poti sa faci asta cam la o luna)din cauza asta se poate arde placa video

| niculescu16081994 explică (pentru mihaibumbar):

Mersi mult mai linistit big grin iti dau fundawinking

| Mr2Peu a răspuns:

Atomic bomberman face figuri pe wind 7! la fel am patit si eu si niste prieteni de ai mei!

| niculescu16081994 explică (pentru Mr2Peu):

Da si eu ma tot wind 7, da esti sigur ca e de la joc?