| GulDan a întrebat:

Vreau sa reinstalez windowsul si cand ajung la partitii pur si simplu nu apare "delete"si "new".....si eu vreau sa sterg tot.

N-am facut ceva bine in bios?

la boot apare 3 randuri: 1dn, 2dr, 3d. si pe 1 am setat cd/dvd e bine? si celalate cu sata si hd conteaza?

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să intrii în drive options și sa ștergi partițiile. Apoi să le creezi dinnou.Succes

| GulDan explică (pentru DeyCj):

Stiu nu apare decat 2 butoane.Dau next, next si cand ajung la partitii apare doar ''refresh'' si ''load''

| DeyCj a răspuns (pentru GulDan):

în Bios vede hard-ul? Dacă da, e posibil ca dvd-ul să fie cu hibe sau e posibil ca hard-ul să aibă prea multe bad-uri ca să mai fie utilizat sau trebuie formatat cu un utilitar în gen gparted. Dacă nu văd mi greu să-mi dau seama.Succes

| GulDan explică (pentru DeyCj):

Adic sa apara din alea 3 randuri : una cd, hard si sata? asa imi dau seama daca vede hardu?

| GulDan explică (pentru DeyCj):

Scuze de fapt apare 1 cd, 2 sata, 3 flopy....hard nu apare.

| DeyCj a răspuns (pentru GulDan):

Mda.E gata hard disc-ul.

| RAY a răspuns:

Hardul tau e obosit

| popadrian96 a răspuns:

Du-te la un gsm si rezolvi tot, te costa 60/70 lei, vindows+drivere, daca vrei sa nu-l strici mai tare, PAREREA MEA, Funda

| DeyCj a răspuns (pentru popadrian96):

Și ce te face să crezi că la un „gsm"(service gsm înțeleg) n-o să-i facă praf mai tare calculatorul....De 60-70 RON te alegi cu Windows ultra activat ilegal cu uneltele de pe net. Uneltele alea îți infectează sectoru de boot al hard disc-ului și chiar și BIOS-ul.Deci mai bine nu happy.

| GulDan explică (pentru DeyCj):

Am rezolvat man..prostu de mine nu il porneam direct din bootare si nu citea tot CD-u ) dadeam restart si dupa instalam din windows..mda neexperienta...