| SorinELoo7 a întrebat:

Ziua buna TPU! Care este viteza recomandata de ardere a unui CD cu windows? Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Viteza care este cea mai OK dupa mine este cea de mijloc. Adica nici prea mica dar nici maximul cat poate un CD/DVD pentru ca in ambele situatii ori se ingreuneaza citirea lui la viteze mici iar la cele mari poate sari peste fisiere si tot nu e OK. Eu scriu cu 16x CD-urile si cu 8x DVD-urile. Succes!

7 răspunsuri:
| Ady3835 a răspuns:

32X

| SorinELoo7 explică (pentru Ady3835):

Daca il fac cu viteza de 8X are ceva?

| gianitheone a răspuns (pentru SorinELoo7):

Cea mai buna viteza de ardere a unui program (OS, antivirus, etc) este cea mai mica.In felul asta se inscriptioneaza(arde) cel mai bine pe cd/dvd, si este citita corect de cd/dvd rom!

| Ady3835 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Cu viteza aia til va instalalaughing eu zic macar un 24 sa ii dai dar daca e DVD si viteza lui maxima de scriere e de 8X da.Pe unele DVD-uri si cd-uri scrie viteza maxima. Cele mai ieftine au o viteza mai mica de scriere.

| Kit_Lilu_1988 a răspuns:

Viteza recomandata e o viteza cat mai mica, pentru ca in felul asta cd-ul poate fii citit de mai multe aparate si se strica putin mai greu.

| lucifer636 a răspuns:

Viteza cea mai buna si recomandata pentru a face orice fel de cd este intotdeauna ce mai mica. bafta

| berlin a răspuns:

Eu am scris cu 4x si merge cde minune dvd cu 8x si e stas