| Bogdann200 a întrebat:

Am cumpart un telefon GO Clever de pe cel.ro si l-am primit de dimineata. L-am deschis totul mergea normal mergea bine nu avea nici o problema dar dupa cateva ore s-a inchis singur dintr-o data. Avea bateria 100% si dupa ce s-a inchis l-am deschis iar si a scazut bateria pana la 36% si a tot continuat sa se inchida si sa se descarce chiar daca il incarcam si acum s-a inchis si nu se mai deschide deloc, care poate fi problema?

5 răspunsuri:
| xXGaBiXx a răspuns:

Verifica bateria. Daca s-a umflat inseamna ca bateria s-a oxidat (ai lasat-o la umezeala sau nu l-ai incarcat cum trebuie - de la 15% -> 100%). Trebuie sa schimbi bateria cat se poate de repede pana nu-ti face scurt circuit telefonul. Si nu mai cumpara telefoane de pe site-uri la mana a 2-a. De obicei sunt chinezarii.

| Bogdann200 explică (pentru xXGaBiXx):

Nu am lasat-o la umezeala si nu e la mana a 2-a si nici made in china...

| xXGaBiXx a răspuns (pentru Bogdann200):

Am avut si eu un LG L200F. Si mie imi face faza asta, se incarca dupa aceea se restarta si bateria scadea la 2% apoi se incarca singura (fara acumulator) pana la 20%. Am schimbat bateria.

| Bogdann200 explică (pentru xXGaBiXx):

O sa il las in noaptea asta la incarcat si daca nu se deschide maine dimineata o sa il returnez. Dar are un led rosu iar cat e la incarcat nu se aprinde cand apas pe butonul de pornire se aprinde ledul ala si se stinege si se aprinde...

| xXGaBiXx a răspuns (pentru Bogdann200):

Incearca si cu alt incarcator (daca ai). Poate nu sta bine mufa aia, incearca sa o misti in sus sau jos.