| RaulAndrei2002 a întrebat:

Am in telefon in folderul DCIM un folder numit thumbnail care consuma mult spatiu, dar nu atiu ce rost are. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In folderul "Thumbnails" sunt stocate MINIATURELE pozelor si filmarilor la care te-ai uitat pana acum.
Poti sterge continutul folderului, se va elibera mult spatiu.
Evident, si pozele si filmarile intregi le poti transfera pe calculator si le poti sterge, fiindca ele sunt mult mai mari decat miniaturele si ocupa loc mai mult.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai mutat pozele si videoclipurile din telefon pe PC poti sa-l stergi. Se va regenera cand vei face altele dar macar va fi mai mic si pana nu vei face altele nu va mai apare asa mare.

| cristimihailov a răspuns:

Acolo sunt stocate pozele si filmele facute cu camera telefonului.

Ar trebui sa il lasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are rol de caching. Daca il stergi, eliberezi spatiu, dar se va regenera cand intri iar in galerie si se incarca pozele. Plus ca ti se vor incarca mult mai greu.

| RaulAndrei2002 explică (pentru anonim_4396):

Meritai si tu funda happy Acum, iti spun doar asa...