| wls5 a întrebat:

Am pe telefon mai putina memorie interna decat scria in specificatii, si am citit undeva ca restul de spatiu e ocupat de sistemul de operare si de aplicatiile preinstalate. Totusi, am vazut telefoane si tablete care au chiar cat spatiu scria in specificatii. Imi puteti spune de ce?

2 răspunsuri:
| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Depinde de cata memorie este vorba daca este vorbim in MB este de la sistem dar daca vorbim de mai mult GB inseamna ca telefonul este o replica

| Aramă_Mădălina_1999 a răspuns:

Și eu am pățit exact la fel. Nu știam însa de ce și cineva m-a sfătuit să.mi instalez o aplicatie "app cache cleaner", dar tot nu puteam să-mi descarc jocuri asa ca am dat reboot la telefon. Acum imi incap si 6-7 aplicații. Sper ca te-am ajutat.