| Alexandru4 a întrebat:

Am si eu o problema, mi-s-a blocat telefonul, avea model de deblocare si mama a incercat de prea multe ori sa ghiceasca modelul si s-a blocat. Acum imi cere contul google ca sa-l deblochez doar ca nu pot sa bag contul google pentru ca nu am cum sa ma conectez la net din moment ce bara de notificare nu pot sa o mai trag in jos... Am inteles ca unele telefoane au un sistem Android Recovery, al meu nu are (Huawei Ascend Y200) si din cate am citit de pe alte forumuri trebuie formatat. Deci cum formaterz un telefon din PC?

1 răspuns:
| OvidiuDrg a răspuns:

Salut!
Trebuie reinstalat androidul.
Ai aici un tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=R_ixsyl-_7Q
Daca ai garantie, nu te ajuta cu nimic.
Dupa parerea mea te-ai duce la cineva specializat.
Formatarea nu se poate face din PC.
E urat la telefoanele care au model fara intrebare de securitate, probabil asta e la andorid 4.1
Si mama ta n-a avut alta treaba decat sa incerce sa iti deblocheze telefonul? :)))