| ReignForest a întrebat:

Am trecut de pe digi pe Vodafone și azi am băgat cartela deoarece așa a scris în mesaj. Când vreau să sun pe cineva îmi spune neînregistrat în rețea.De ce? In plus vreau să știu și de ce am alt număr și nu cel pe care îl aveam la digi.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pai te-ai portat sau doar ai cumparat alta cartela?

| Mirel4412 a răspuns:

Retea mobila- date mobile- operator/nume punct de acces, si schimba cu Vodafone

Daca nu merge:
Trebuie sa bagi alt APN, suna la Vodafone ca o sa te ajute ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru acces retea ai nevoie ca operatorul de retea sa fie selectat corect :

Pentru Android :
– Setari – Conexiuni - Retele mobile - Operatori de retea - Selectare automata. Dupa asta iti va aparea un mesaj scurt "inregistrat in retea".

Pentru acces internet Android :
Setari – Conexiuni - Retele mobile - Nume puncte de acces – Adaugare Apn nou.

Apn nou trebuie sa contina datele astea in campurile pe care le completezi tu :
-Nume conexiune (connection name): Vodafone Live!
- APN (access point name): live.vodafone.com
- Nume utilizator (user name): nu se completeaza
- Parola(password): nu se completeaza
- Tip APN (apn type): default

Mai multe aici :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm