| ANONIMU3O02 a întrebat:

Salut TPU, acum aproximativ 2 luni mi-a fost dezactivată cartela de la Orange, adică nu mai are semnal sau ceva și nu știu ce pot face pentru a o reactiva, ar trebui sa o reîncarc pentru a se activa iar?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi-a fost dezactivată ...ar trebui sa o reîncarc "

in perioada "de grație", da

| Freya1 a răspuns:

Dacă nu mai are semnal trebuie sa mergi la Orange.
Poti sa iti recuperezi numărul dar doar dacă îți faci abonament.
Eu una am renunțat la o cartela asa.Mi-a căzut semnalul și mi s-a spus ca pot sa îmi recapăt cartele cu număr, dar doar dacă îmi fac abonament.

| Danny28 a răspuns:

Nu se poate. Dupa ce o cartela este dezactivata, numarul acesteia va fi alocat altei cartele sim. Trebuia sa o reincarci cand inca era in perioada de gratie.

| ANONIMU3O02 explică (pentru Danny28):

Pai și nu se mai poate face nimic?