| ISP475 a întrebat:

Am un Galaxy s5 si am facut root cu odin.Am folosit root checker si e tot bine.Am instalat supersu si a zis sa dau restart ca sa functioneze.Am dat si nu porneste.Ramane blocat, arata SAMSUNG si niste puncte pe langa el.l-am lasat 1 ora asa si tot nimic.Am facut factory reset si wipe cache.Tot asa.ACe pot face?
P.S. Am reactivation lock pe on.

Răspuns Câştigător
| Anonymous10000 a răspuns:

Ok.Ma tii la curent cu ce se mai intampla happy

10 răspunsuri:
| Mascatu69 a răspuns:

Frate nu ii mai da root crede-ma am un Allview a 5quad si intro
-o zi l-sm rootat am folosit pentru jocuri mai mult dar a 2-a zi ascultam muzica pe youtube si mi-a scapat din mana la aprox 1jumate de m si sa prapadit cauta cumva sa ii dai unroot ca altfel nu se mai aprinde delocwinking

| LTAA a răspuns (pentru Mascatu69):

EJTI PRAF.
Ca are root sau nu, daca il scapi de la 1 metru jumate, depinde doar de constructia telefonului, daca va functiona in continuare, si la Allview nu ma astept la seriozitate la acest aspect. Pe viitor ia-ti o husa mai de doamne-ajuta.

| Anonymous10000 a răspuns:

Incearca sa-l pornesti direct cu programul de root, si sa dai unroot..Nu stiu ce sa zic, n-am intampinat problema asta..Incearca si vezi daca merge. Daca nu, mai asteapta raspunsuri happy

| ISP475 explică (pentru Anonymous10000):

Nu inteleg, ce vrei sa spui prin programul de root? Odin sau? Cum as putea sa dau unroot cu reactivation lock on? Am facut root cu ala pe off si acum l-am pus pe on.

| Anonymous10000 a răspuns (pentru ISP475):

Da cu Odin ma gandeam..Acum am vazut mai bine...Nu stiu ce sa zic thinking Zici ca ai dat hard reset din combinatie de butoane?

| ISP475 explică (pentru Anonymous10000):

Da, am si scris factory reset, e tot acelasi lucru.Cu odin nu cred ca mai pot face ceva pentru ca am reactivation lock dar o sa incerc.

| ISP475 explică (pentru Anonymous10000):

L-am dus la service si a rescris tot ce aveam pe el(reinstalat versiunea stock de android cu touchwiz). Oricum pentru ca ai incercat sa ma ajuti ia de aici o funda :d

| Anonymous10000 a răspuns (pentru ISP475):

Ok.E bine ca l-ai dus la service.Acolo sigur e cineva care ii poate face ceva big grin Mersi de funda boss! happy

| Anonymous10000 a răspuns (pentru ISP475):

Ok.Ma tii la curent cu ce se mai intampla happy

| sndjulian a răspuns:

Cauta soft-ul original cu care a venit telefonul tau si instaleaza-l in telefon tot cu odin (gasesti tutoriale pe youtube). Asta ar trebui sa rezolve problema.

| ISP475 explică (pentru sndjulian):

Asta a facut la service.Dar numai ca el avea ceva program special, care recomanda din mai multe romuri de la samsung.Mersi de raspuns chiar daca am rezolvat problema.