| AdrianDo a întrebat:

Am un HTC sensation Z710e cu o problema:
Cand il tin la usb pot face ce vreau cu el (sau in priza), dar cand il scot si intru pe un joc sau wireless, Bum! se stinge si ma anunta cand il aprind ca nu mai am baterie dar dupe aproximativ 30 de minute, il pot porni si are bateria full, dar intru in ceva si iarasi se stinge

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este DEFECTĂ bateria.
Trebuie s-o schimbi!

Poţi merge şi la un Service pentru confirmarea "diagnosticului"/defectului...

Toate cele bune.

| Hirom a răspuns:

Cel mai bine du-te cu el la un service autorizatwinking

| AdrianDo explică (pentru Hirom):

Sau sa schimb bateria?

| Hirom a răspuns (pentru AdrianDo):

Problemele pot fi cauzate si din alte lucruri pe care nu le poti rezolva singur..parerea mea e sa te duci la service ca poate cumperi o baterie degeaba...