| Üstterþ a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy ace 4. Am o problema cu WIFI-ul.Am un router Romtelecom.Am dat: >Setari---WIFI si imi zice:
la retele: XXXI don't want to seeXXXXX -nume retea, si langa imi arata semnul WIFI cu un lacat laga el.Cand dau pe el, aleg CONECTARE si imi zice: A aparut o eroare la autentificare.Am inteles de o pw. WIFI [Wlan Key]. unde o bag sa--mi mearga? Vreau cat mai precis va rog.Dau funda,daca ma ajutati cu problema,ca vreau sa-mi mearga, sa intru pe net si sa pot downlada chestii

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui sa o gasesti pe o eticheta pe router.

| Üstterþ explică (pentru SkyPilot):

Stii un video cu un tutorial? in intregime+router ca vreau sa vad. Daca imi poti da acel video unde vad ce cod si unde-l bag, iti dau funda pe loc

| SkyPilot a răspuns:

La router nu ai de ce sa umbli. Fiecre router e altfel, va trebui sa google dupa numele lui daca ai nevoie de ceva.
Pentru conectare Android la wifi:
https://www.youtube.com/watch?v=qCceOKKq4V8
https://www.youtube.com/watch?v=DYZSRlHaRYM