| Xenoverse1 a întrebat:

Azi m-a sunat cineva cu un număr lung din London, dau sa raspund si vorbea robotul in engleza si apoi am închis repede ca mi-am dat seama ca e cu taxa inversa și am închis repede.

Oare o să fiu taxat cu câțiva euro chiar dacă nu am vorbit un minut la telefon?

10 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Cel mai probabil. Imi pot da numarul de telefon?

| Adrian5575 a răspuns:

Nu cred ca o sa iti ia foarte mult pentru cateva secunde. Data viitoare sa numai raspunzi la numere din alte țări decat daca stii ca ai neamuri pe acolo.

| Frank51 a răspuns:

Dacă ești deștept ai opțiune cu minute, nu ții euro pe cartelă.

| Xenoverse1 explică (pentru Frank51):

Sunt pe digi si am minute nelimitate, atunci nu poate sa imi puna suprataxa la factura?

| Frank51 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Nu știu cum ești, eu sunt pe cartelă, dacă nu am euro n-are ce să-mi ia, și nu țin euro.

| Zuzu1991 a răspuns:

De unde ti-ai dat tu seama ca e cu taxa inversa?!?
si tu si toti care au raspuns HABAR NU AVETI ce e aia taxa inversa, si anume, taxa inversa NU se aplica pana nu e acceptata de cel care e sunat, ai facut asta?!? te-a intrebat daca vrei sa platesti si ai spus "I do"?!?

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai sunat inapoi numarul, costul vei putea afla pe factura detailata al lunii cand ai apelat.

| Xenoverse1 explică (pentru Bula):

Am raspuns nu am sunat înapoi, sper sa nu imi umfle prețul la factura.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Data viitoare cand dai un IMBECIL de "nefolositor si eronat" ai MINIMUM DE BUN SIMT (da, tocmai te-am facut IMBECILA si NESIMTITA) sa spui de ce...
am dat un raspuns ABSOLUT PERTINENT: taxa inversa TREBUIE aprobata de cel care plateste taxa inversa!
HAI SYKTYR CU ULTIMILE SPUME!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Xenoverse1):

Daca n-ai sunat inapoi, atunci nu vei fi taxat suplimentar.