| Elisabianca12 a întrebat:

Bua TPU! Ajutati-ma, va rog. Am nevoie de credit pentru a putea trimite mesaj pe o cartela cosmote pe care s-a activat serviciul roming? Sau este de-ajuns sa am minute/mesaje nationale? Mentionez ca si eu utilizez aceeasi retea adica cosmote...si am trimis cateva mesaje dar creditul a ramas neatins, iar numarul mesajelor nationale nu s-a micsorat. Chiar vreau sa aflu daca a plecat sau nu.

3 răspunsuri:
| rares85 a răspuns:

Pentru a sunat/trimite sms in alta tara la un nr. din retea, nu ai nevoie de credit, daca ai mesaje si minute.

| Elisabianca12 explică (pentru rares85):

Avand in vedere ca este in afara si are activat serviciul roming, nu este nevoie de minute/mesaje nationale? Multumesc frumos happy

| rares85 a răspuns (pentru Elisabianca12):

Daca suni din tara in strainatate pe un nr. din aceeasi retea, iti ea din minute/sms, daca suni din alta tara iti ea din credit.