| ValeriaIşva a întrebat:

Bunã tuturor. Am si eu o problema cu whassap-ul şi as dori sã mã ajutati dacã se poate. Mi-am pãstrat la whassap nr vechi de telefon deşi cartela nu o mai am activã. Deci eu pot da mesaje pe whassap si pot suna prin video call cu numarul vechi.Am sunat pe acea cartela veche şi mi-a raspuns o altã persoanã. Numarul cred cã a fost dat unei alte persoane din moment ce eu nu am mai avut cartela activa. Vreau sã stiu dacã acea persoanã care foloseste acum nr meu vechi are acces la conversatiile mele dupã whassap? Adica dacã ceea ce primesc eu pe whassap, primeste şi acea persoanã? Este posibil aşa ceva? Astept raspunsul vostru. Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Buna. Nicidecum nu poate avea acces la conversatiile tale, chisr daca tu faci copie de securitate o faci in google drive, pe contul tau de google, la care alta persoana nu are acces.
Iti recomand sa schimbi numarul si sa folosesri whatsapp-ul cu nunarul nou, din simplul motiv ca daca persoana care are in acest moment numarul tau vechi de telefon, incepe sa foloseasca whatsapp, din acel moment tu nu mai poti intra pe whatsapp-ul care il ai cu numarul altcuiva.
De asemenea, daca i se intampla ceva telefonului tau, sau daca vrei sa folosesti contul tau whatsapp in alt telefon, nu poti, pentru ca nu mai detii acel numar de telefon.

| ValeriaIşva explică (pentru Goete):

Mulțumesc mult de tot

5 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Acces nu
daca ai whatsapp si il instalezi proaspat pe alt telefon atunci nu vezi nici o conversatie mai veche, chiar daca NU ti-ai schimbat numarul
DAR
acum vestea devine FOARTE PROASTA
daca isi activeaza whatsapp pe vechiul tau numar, PE TINE O SA TE DEA AFARA SI NU MAI AI CUM SA REINTRII, dupa care v-a putea vorbi cu orice contact de-al tau iti da mesaj pe vechiul whatsapp, mesaj care v-a ajunge la el nu la tine

ce poti sa faci?
https://www.google.com/search?q=whatsapp+change+number
https://faq.whatsapp.com/en/android/27585377/?category=5245246&lang=ro

| Trioda a răspuns:

RAPID intra la setari cat ai inca contul activ, si inlocuieste numarul de tel.
NU poate sa iti intre in cont deoarece nu iti stie parola de logare, insa la eventuale incercari de logare mai multe iti poate creea chiar tie probleme la logare, deci fa update la nr de telefon.rapid.
Succes!

| ValeriaIşva explică (pentru Trioda):

Mulțumesc mult. Gata l-am schimbat!

| Stefan_Ionut_Danyel_1989 a răspuns:

In mare parte da