| abc8989 a întrebat:

Dacă sunt in alta țara( țara din uniunea europeană) și am cartela de România dar mi-a expirat extraopțiunea eu mai pot sa primesc apeluri sau mesaje din România?
Adică auzisem ca, chiar dacă ești sunat tot îți ia puțin din credit și ție, nu numai persoanei care te suna, iar dacă tu nu mai ai credit nu mai are de unde sa îți ia și nu le-ai mai primii.
Așa este? Sau cum este?

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Cu roaming te taxeaza pe tine, indiferent daca suni sau esti sunat din tara.