| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am cumpărat de la Digi telefonul Samsung Galaxy Grand Neo Plus. M vrut S nu imi pierd numărul de telefon pe care il aveam in rețeaua Vodafone si am ales sa ma portez cu numarul la Digi. In abonamentul pe care l-am ales am internet si minute nelimitate. Cand am primit telefonul acasa am primit si o cartela provizorie, dar care dupa portare prietenii ma pot contct pe numrul vechi. Am vrut sa pornesc internetul pe mobil cand am venit cu el acasa, dar nu a mers. Am crezut ca dupa portare, care a fost efectuata pe 14. 04. se va rezolva. Astazi am vrut din nou sa pornesc internetul, dar aceeasi poveste. I-am dat resetari din fabrica crezand ca am setat ceva gresit la inceput, dar tot nu merge. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Trebuie configurat manual acces pointul la internet si vezi sa ai in telefon cartela digi. Fratemio a avut Orange si l-a portat la digi si un timp mergeau ambele cartele, dupa aia numai aia de digi. Gasesti pe net cum se configureaza manual.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să-ţi faci setările de net!

Vezi cum se fac setările de net la Digi la linkul :
http://www.rcs-rds.ro/......rnet-mobil

http://www.digicorp.ro/setari-apn-digi-mobil/

http://dan-blog.ro/setari-apn-digi-mobil-internet-3g.html

Evident, să verifici să-ţi fie activată/deschisă conexiunea de date mobile;)

Toate cele bune.

| ioni22 a răspuns:

Trebui sa suni la digi si sa iti dea setarile pentru internet