| Alex00001 a întrebat:

Buna all o intrebare mi-am cumparat un Orange(Alcatel) san remo si din prima zi nu mi-a mers cardul nu prea i-am dat atentie pentru ca nu imi trebuia atunci acum chiar am nevoie si totusi nu mi`l citeste deloc nu il vede...cardul merge pe alte telefoane doar pe el nu.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că acel card este compatibil cu telefonul tău...

Mergi cu telefonul ( şi cardul ) la magazinul de unde l-ai cumpărat sau la Service-ul menţionat în Certificatul de Garanţie!
Poate fi o problemă din telefon.

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

N-ai încercat să conectezi telefonul ( având cardul introdus în el ) la Pc prin cablu de date USB şi să vezi dacă poţi accesa cardul?