| corinaoana23 a întrebat:

Buna, am achizitionat acum o luna un iph 11 cu autonomia bateriei de 97%, telefonul functioneaza ok dar ma supara faptul ca a scazut deja 3 % intr-o luna. Mi se pare exagerat de repede, telefonul l-am luat de la un baiat ce l-a cumparat in aprile anul trecut, deci el cat l-a avut 6-7 luni i-a scazut 3%, iar mie de o luna sa-mi scada asa saptamanal cate un procent … am cumparat incarctor original dar degeaba…care ar fi motivul pentru care imi scade asa de mult intr-o perioada asa mica?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai prea mult pe el.

| corinaoana23 explică (pentru darrio2007):

Nu prea cred, am copil si imi ocupa tot timpul, daca stau 3-4 ore pe zi adunate…

| darrio2007 a răspuns (pentru corinaoana23):

Era deja folosit intens. Nu degeaba ti l-a vandut baiatul.

| Frank51 a răspuns:

Simți vreo diferență comparativ cu prima zi?

| corinaoana23 explică (pentru Frank51):

Sincer, nu dar ma tem ca pana in vara se duce bateria de tot daca el pe saptamana scade cu 1%

| Frank51 a răspuns (pentru corinaoana23):

Se duce că doar nu e telefon nou, dacă te ține o zi e perfect.

| WANNNA a răspuns:

De la ultimul update si eu am observat ca mi se descarca telefonul mai repede.