| AlexandruAdy a întrebat:

Buna am o problema, de fiecare data cand pornesc Wifi imi inta des pe Browser pe un site de jocuri de noroc
De ce
Mi se instaleaza singur pe telefon aplicatii
Funda

Răspuns Câştigător
| poenaru12 a răspuns:

Pe telefon sau pe pc?
daca e pe telefon ai de la un joc instalat mai nou care are multe reclame ads. daca e pe pc ai cam inbulinato deoare ce exista un nenorocit de hub care iti intra la registri si se insteaza fara voia ta si nu este vizibil in dezinstalare pro. si il vei avea tot timpul pana nu iti instalezi win. din nou. nu recomand antivirusi. aaa sa nu uit daca ai app pe telefon de genu securiti orice fel de aplicatie de genu antiviru sau golire memorie nu este indicata. iti faci mai rau si de la astea iti apare. eu am avut 360Security care e un caca... bafta si sa imi spui daca te-am ajutat.

| iVIBER387 a răspuns (pentru poenaru12):

Adevarat. Nu trebuia sa te m-ai chinui sa scrii atatea ca scrie sus ca e pentru telefon, dar nu conteaza!

| AlexandruAdy explică (pentru poenaru12):

Aveam 360 security si l-am dezinstalat si merge super, nu mai intra nicaieri

| poenaru12 a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Ma bucur ca te-am ajutat!

| poenaru12 a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Toate aplicatiile sunt de prostit poporu sau de manipulare. nu se poate sa iei virus in schimb ai hub-uri care iti da comenzi in asa fel ca sa incetineasca procesarea ca la pc cu overclock gen. si p deasupra castiga bani pe urma ta.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că telefonul tău este virusat, va trebui să îl resetezi la setăriledin fabrică, sau mai sigur, să îl duci la un service gsm şi ți-l repară.

| poenaru12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa zicem ca test. daca eu iti dau un virus la tine pe telefon ce se intampla? Ras: nimic pentru ca nu e win ca sa execute acel virus. daca iti trimit un hub ca sa iti opresca anumite aplicati da asa da dar nu e vorba de virus ci de o comanda ascunsa. telefoanele in general merge pe sitemul linux cu interfata sau skin de nougat, kitkact etc. => Android. daca iti istalezi cum cmp (comand prond) si dai comanda sudo su devi administrator si dupa sudo restart o sa vezi ca reporneste tel ca pe orice linux de pc. astea se numesc comenzi sau hub-uri. iti multumesc pentru atentie!

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Browser Adblock pentru Android