| Tăbîrcă_Flori_1997 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Mi-am facut de curand abonament la cosmote si azi am primit mesaj ca sa emis factura de 46 de ron. Acum cateva zile am consultat factura la *181# si imi spunea ca am 56 de ron. De ce am 2 sume diferite?

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Cat timp este de platit o suma mai mica de ce sa suni? lasa-l asa ca e bine. si eu primesc mai multe minute sau nu se consuma in real time.

| cfrtriaj a răspuns:

Salutare.si mie mi se intimpla acelasi lucru.cred ca trebuie sa sunam la relatii cu clienti.

| Tăbîrcă_Flori_1997 explică (pentru cfrtriaj):

Eu am sunat si mi s-a spus ca s-a produs o eroare.