| 22Simona98 a întrebat:

Am un iphone 6 plus si procentajul bateriei imi scade brusc. Ca de exemplu, de la 74% la 38%. Mentionez ca starea bateriei este de 81%. De ce are caderi bruşte? Ce se intampla si ce pot sa fac sa rezolv problema?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poți să te gândești că ai nevoie de un telefon nou.
Spun asta deoarece ca să il repare, cei de la Apple au să te săracească.
Ca un sfat, când alegi un telefon gândește bine ce oferă un Android și ce oferă un Apple. Aparte de a etala telefonul in fața prietenilor.

| 22Simona98 explică (pentru gelu1970):

Iti respect parerea, dar nu mi-ai raspuns la intrebare. Si nu mi-am luat un iphone pentru a ma etala, ca fiecare telefon are avantaje si dezavantaje.

| gelu1970 a răspuns (pentru 22Simona98):

Baterie pe moarte sau defect chip de incărcare.
Bateria e ieftină.
Dacă e placa...mai bine cumperi alt telefon.
PS: iphone oferă un singur lucru bun. Securitatea telefonului. In cazul in care il fură un dobitoc, telefonul nu mai poate să il utilizeze nimeni daca are un cont icloud bine configurat.
In rest oferă doar cost ridicat, costuri pentru orice vei vrea să cumperi in store, costuri pentru spațiu de stocare icloud, costuri ridicate in reparații, etc.
Intr-un cuvânt: DEZ.AMĂGIRE.
Am mai scris: prostia și lipsa de raționament se plătește scump.
Acum ți-am rąspuns la inttebare.

| gabrielmoldovangabriel a răspuns:

Schimba-i bateria.Cand sare peste procentaje bateria este necalibrata si nu ai de facut altceva decat sa o schimbi sper ca te-am ajutat!