| Anonim12345o45 a întrebat:

Bună! Am un telefon Motorola e40 de aproape un an iar în ultima vreme am observat că în nici doua ore se descarcă aproape complet. Am grija sa nu intru pe site-uri care nu sunt sigure și să nu instalez aplicații care nu-s verificate de Play Protect. Are baterie nedetasabila. Dacă îl duc înapoi la Altex cu garanția credeți că o să se rezolve ceva?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria e proasta, il duci in servis si o schimba ei contracost, degeaba il duci in Altex nu il vor primii inapoi, l ai folosit un an nu o saptamana, intr-un an se pot intampla multe.

3 răspunsuri:
| RoxanaElena007 a răspuns:

Proabil e bateria de vina, as recomanda sa ii schimbi bateria. La fel am procedat și eu cu telefonul meu(a20e) dar al meu mai grav nu mai pornea deloc și se tot stingea când reușeam sa îl pornesc (bine, bateria mea avea 3 ani și puțin).

| Anonim12345o45 explică (pentru RoxanaElena007):

Problema e că e un smartphone de ala la care nu se poate scoate bateria

| RoxanaElena007 a răspuns (pentru Anonim12345o45):

Cam la toate telefoanele e asa in afara de alea cu taste, recomand inca o data sa te duci la ei fiind in garantie sa o schimbe pentru ca e defecta, sper sa ai noroc si sa o schimbe ei contracost (eu am avut 2 baterii defecte si au fost schimbate asa)