| Florin1935 a întrebat:

Dragi colegi de pe YouTube vreau sa vă întreb:
Am un telefon Allview P6 Brown și nu știu dacă este compatibil cu bitefender free, îmi scrie pilotul automat activat dar nu îmi scanează aplicatiile când le instalez și nici când le actualizez.
trebuie sa dezactivez google play protect? care este protectia mai buna google protect sau bitefender free? se poate virusat acest model de telefon daca nu descarc decât aplicații din play?
Și aș vrea să vă mai întreb dacă poza unui actor/actrița este protejată de drepturi de autor eu o pot descărca pe telefon fara sa incalc drepturi de autor?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar...
Ia in considerare altceva!
Sistemul de operare Android este bazat pe o versiune linux care nu poate fi virusat!
2-nu ai nevoie de nici un antivirus pe telefon!-PUNCT. virusul de colectare a informatiilor o reprezinta chiar antivirusul.
Si da! poti descarca orice pe telefonul tau, incepand de la muzica la poze sau chiar filme pornno, nimanui nu-i pasa daca ramane in telefonul tau! drepturile de autor se refera atunci cand imi publici poza mea (de exemplu) fara ca eu sa imi fi dat accordul!
Succes!