| 愛日本 a întrebat:

Care telefon credeti ca e mai bun? Desi Allview-ul are specificatii mult mai bune dupa cum vad decat iphone-ul, de ce alegea lumea mereu iphone si de ce este mai scump?

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5s-5685.php

http://www.gsmarena.com/allview_x2_soul-6379.php

Iphone-ul este peste 1000 lei chiar si peste 1500, iar celalalt l-am vazut cu 1100

3 răspunsuri:
| HikariAi a răspuns:

Allview e firma romaneasca (din Brasov) si de aceea telefoanele sunt mai ieftine la ei... In ceea ce privesc iphone-urile sunt de parere ca sunt cele mai scumpe indiferent de ce specificatii au, insa nu si mai bune. Mna, sa revin, diferenta dintre ele e marca, si multi cumpara dupa marca si nu dupa cum e dotat. Si dintre cele doua telefoane sunt de parere ca Allview e mai bun si se observa asta foarte clar in specificattile tehnice

| 愛日本 explică (pentru HikariAi):

Si am mai observat ceva, stiu ca iphon-ul are camera de 8, dar in comparatie cu alte telefoane cu aceeasi calitate (8 Mp) am impresia ca iphone-ul face poze mai bune

| HikariAi a răspuns (pentru 愛日本):

E posibil, insa telefonul acela Allview are camera de 13 mp si dupa cate stiu Allview ar avea componente de iphone in ele.