| silviu20 a întrebat:

Cum pot sa imi bag internet pe mobil fara sa bag eu bani si sa activez oferte? Sunt pe Orange, stiu de la un prieten ca are net si n-a dat nici un euro, dar nu el si-a bagat internet gratis, ci un prieten de-al lui de la liceu. Spuneti-mi si mie cum imi bag net pe mobil gratis, sunt pe Orange.

14 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Daca telefonul tau are Wifi o sa ai net! Adica e ca un fel de Wireless doar ca pentru telefon, cred ca stii despre ce este vorba. Daca nu, apeleaza *100# dai la servicii si activezi Net gratuit timp de 7 zile. Eu am facut asta pentru ca nu am Wifi la telefon si mi-a mers mai mult de 7 zile netul. laughing

| silviu20 explică (pentru 0PopaPorno):

Da,pana aici e bine doar ca am dat la servicii dar dupa aceea la care dau?

| Toader_Iustin_1998 a răspuns (pentru silviu20):

Deci..Ca sa iti activezi internet timp de 7 zile trebuie sa apelezi la *100# si accesezi ramura Oferte-Servicii de date-Tasteaza internetul gratuit timp de 7 zile! Cam asta e tot. [Funda]?

Alte răspunsuri
| qqqqqqqqqqpppppppppp22222222225555555555gggggggggg a răspuns:

Nu este o smecherie, faci *100# (steluta100diez) dai 3 internet si iti apare 1 testeaza gratuit internet pe mobil si dai 1, iti ia 9 centi, putin si ai net 6 luni prima data, dupa acele 7 zile.

Dai activeaza si astepti mesajul de confirmare.

Daca nu ai setarile pentru internet introduci nr de telefon si modelul si iti da pentru internet si mms tu dai internet.

Funda

Merge si cu wifi dar trebuie sa ai router wireless.

Alte răspunsuri
| EmmaAwwrr a răspuns:

Pai ca sa iti bagi internet activeaza wifi de la telefon, o sa iti apara acolo 2/3 aplicatii dai pe prima si te uiti in spatele modemului tau de internet de la calculator sau de la laptot (ce ai tu ) si apoi bagi parola care corespunde cu numele pe care l-ai selectat si apoi ....gata.Atat,te rog da-mi funda

| adrian98zqz a răspuns:

Nu poti baga internet pe telefon fara sa platesti. Dar daca telefonul tau are "Wifi" Te poti conecta la o sursa de net din apropiere, Bine inteles daca vrei sa te conectezi "acasa" iti cere o parola care este pe spatele modemului. Daca esti prin cablu nu ai nevoie de parola. Sper sa te-am fost de folos. Fundita? big grin

| suldacdenis a răspuns:

Pai daca esti pe Orange poti sa dai la *100# si apelezi dai pe internet si dupa aceea dai pe prima unde scrie testeaza internetul gratuit pe mobil si poti sta si 2 luni,
dar zice ca numai o saptamana, dar tine mai mult.

| Mihai_Adrian_1976 a răspuns:

Sal in primul rand trebuie sa ai setari pe telefonul mobil de la ei daca nu le ai formezi *100#la ramura setari de date iar tu urmezi pasii lor. Dupa aia ai o luna gratuit de la Orange pe sectiunea internet gratuit. Dupa aia activezi cu 2 euro tot de la *100# asta este gratuitatea. Nu las adresa de e-mail ca am mai lasat si diferite persoane m-au deranjat si au vb si urat, iar apropo cei care n-au pc nu mai dau nici un driver de web, camera intex ca nu mai am ceva. Multumesc

| Lovely34 a răspuns:

Suni la *100# si dai la servici si activezi Net gratuit timp de 7 zile. Eu sunt Orange si mi-a mers si nu am Wifi happy

Alte răspunsuri
| Marian_Manw_Balauca_1994 a răspuns:

Dai la *100# si dai la internet apoi dai la 6 adica continua si pe urma iti apare 4 Tasteaza gratis 100 MB timp de 7 zile si de acolo de tescurci tu Funda