| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața. Am primit de la Orange un telefon Redmi Note 11 și ce nu înțeleg este că atunci când vorbesc pe meseenger și pe WhatsApp, mi se oprește camera.
Semnal la internet am full dar atunci când vorbesc mi se oprește.
Apăs să mi se deschidă camera dar cred că durează doar câteva secunde și se închide din nou.
Din ce cauză?
Ce setare pot să fac?
Am încercat varianta cu dezinstalatul și instalatul din nou la aplicații.
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eroare de soft. Sterge conturile de pe el (gmail, Yahoo, etc) si da-i hardware reset sau, daca nici asa nu merge, factory reset. Daca tot face scheme si este in garantie, trimite-l la service!

| blossomcandle a răspuns (pentru Salontanul):

Și dacă îi dau resetare din fabrică, ar trebui să meargă?
Nu știu ce să îi fac și am vrut să îl fac cadou mamei mele dar dacă face astfel de figuri...
L-am primit pentru prelungirea abonamentului și m-au sunat cei de la București. Dar dacă îl voi duce la un punct de Orange, are ceva?

| Salontanul a răspuns (pentru blossomcandle):

Ti-am spus: daca ii dai Factory reset s-ar putea sa maerga. Daca nu trebuie trimis in service. Eu nu sunt mama Omida sa stiu care-i problema lui.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Am scris eu neatent. La harware reset nu trebuie sterse conturile. La factory reset daca nu stergi conturile risti sa ai probleme la repornire.

| literallythesamebruh a răspuns:

Telefonul nu are nimic, este vina compatibilității aplicației pe anumite modele. Poți aștepta ca eroarea să se rezolve de la sine sau să ștergi memoria cache a messenger -ului. Dacă ai rezolvat prin factory reset, well done.