| biamaria1004 a întrebat:

Buna!
Mi-am spart telefonul de mai multe ori in mai multe locuri. Dar de un timp pe vertical, chiar pe mijlocul telefonului nu imi mai merge touchscreen-ul. DE exemplu nu pot apasa tastele E, R, T, S, D, F, Z, X, C. Adica in acea zona si deasupra ei nu imi merge touchscreen-ul.
1. Care credeti ca e problema?
2. Cum o pot rezolva?
3. Daca schimb display-ul credeti ca se rezolva?(cam cat ar costa)
Mentionez ca am un J3 2016

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este 50 lei un ecran de j5, asta daca il poti schimba singura. daca mai platesti si manopera, cred ca ajunge in jur de 100 lei happy

| biamaria1004 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca imi schimb display-ul, touchscreen-ul va merge iar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru biamaria1004):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta data, costa 5 lei o folie de sticla, si te va ajuta sa nu mai cheltui 100 ron, cand il scapi happy