| Alecsander98 a întrebat:

recent am instalat pe PC windows 7 si am un telefon Vodafon Smart Mini. Cum as putea sa transfer date ( muzica si altele ) de pe PC pe telefon sau invers tinand cont ca am incercat cu Bluetooth si nu am putut iar cu USB nicic atat, am incercat sa descarc de pe www.android.com/filetransfer dar nu am putut deoarece nu am program sa imi recunoasca tipul de fisier.....cum as putea sa leg PC-ul de telefon?
Multumesc pentru ajutor :)

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Pai cand conectezi usb si intri in aplicatie trebuie sa arata asa https://lh5.ggpht.com/......kM=h900-rw (daca acolo nu scrie mass storage si scrie mtp sau altceva atunci treuie sa dai "change to usb" si sa dai restart la telefon, apoi cand porneste o sa vezi in bara de stare o iconita dai pe ea apoi dai storage mode. Nu stiu cum sa iti explic, daca nu merge atunci inseamna ca trebuie sa root-ezi telefonul. Du-te la un Vodafone cu el si intreabai pe ei ce sau cum sa faci.

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Conectezi telefonul la pc si cauti in computer o sa apara mobile transfer media sau ceva gen

| Alecsander98 explică (pentru DenisIonut01):

Chestia e ca nu apare... daca aparea nu mai eram pe aici cu intrebarea... sad

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Alecsander98):

Incearca asta: Cauta in google play aplicatia " USB mode swich for SGS1 on CM " cred ca poti sa scrii doar usb mode swich. o sa iti pun si o imagine cum arata http://img196.imageshack.us/img196/2554/qool.png. Chestia este ca nu mai stiu exact cum o folosesti ca am folosit-o doar odata.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Link-ul se pare ca a fost conpromis de un punct o sa pun iar link-ul pozei aici :)
http://img196.imageshack.us/img196/2554/qool.png

| Alecsander98 explică (pentru DenisIonut01):

Si daca nu te superi, cum il folosesc... dupa ce il descarc apas pe switch to dar problema e ca la mine nu se intampla nimic...alta modalitate sau cum trebuie sa folosesc programul propus de tine?

| Alecsander98 explică (pentru DenisIonut01):

Ok...mersi pentru ajutor, voi incerca cumva dar daca tot nu viu reusi atunci voi apela la ei...Multumesc mult : )

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Alecsander98):

Pai cand conectezi usb si intri in aplicatie trebuie sa arata asa https://lh5.ggpht.com/......kM=h900-rw (daca acolo nu scrie mass storage si scrie mtp sau altceva atunci treuie sa dai "change to usb" si sa dai restart la telefon, apoi cand porneste o sa vezi in bara de stare o iconita dai pe ea apoi dai storage mode. Nu stiu cum sa iti explic, daca nu merge atunci inseamna ca trebuie sa root-ezi telefonul. Du-te la un Vodafone cu el si intreabai pe ei ce sau cum sa faci.

| Petrisor_Petre_1992 a răspuns:

Conecteaza cablul de date la calculator si ti se v-a deschide o fereastra dai pe folderul acela open file dai la music si pui acolo muzica mvideos pentru videouri photo pentru poze.