| ziper94 a întrebat:

Buna!
Recent mi-am activat oferta Super Unlimited de la Cosmote care include 200 MB trafic.
Am un Iphone 3GS si setarile pentru internet sunt putin mai complicate aici.
Am avut si inainte probleme cand aveam internet prin web`n`walk dar s`a rezolvat. Am gasit pe internet o chestie care o descarci pe telefon si iti face setarile (unlockit.co.nz) Dar acum nu mai merge cu internetul acesta nou.
A mai intalnit cineva situatia sau stie pe cineva cu probleme asemanatoare?
Tare as dori sa stiu ce sa fac ca sa imi mearga iarasi internetul.
Multumesc. Funda pentru cel care imi rezolva problema happy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu asa se face, te duci pe site cosmote si bagi setarile de acolo http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

| Christian826 a răspuns:

Http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000 iata linkul scuze ca e acelasi insa de acii poti rezolva problema

| CosmoteRomania a răspuns:

Salutare!
Pentru a seta internetul ai nevoie de urmatoarele setari:
Settings > General > Network > Cellular Data Network > in campul APN scrieti cu litere mici: broadband
Restul campurilor raman necompletate

In cazul in care nu ai in meniu Cellular Data Network inseamna ca ai deja setat apn-ul corect si trebuie sa restartezi telefonul dupa care o sa functioneze.
Multumim