| CristianApetrei a întrebat:

Am o cartela Orange prepay si de ceva vreme primesc sms doar daca am net-ul activat. Stie careva de ce si cum rezolv problema?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

SMS-urile nu au nimic cu internetul!
La tine, probabil, mesajele vin pe alte cai, cum ar fi Messenger sau diferite alerte /anunturi, prin aplicatiile instalate.
Daca le citesti, iti poti da seama si de unde provin acele mesaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti messenger ca si mesagerie SMS, posibil asta sa fie problema.

| CristianApetrei explică (pentru anonim_4396):

Cum văd dacă am messenger ca și mesagerie și cum rezolv?

| CristianApetrei explică (pentru anonim_4396):

Tocmai m-am uitat în setări și nu este setat messenger ca mesagerie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristianApetrei):

Atunci nu stiu ce raspuns sa dau. Incearca sa iei legatura cu un specialist Orange, iar daca ai un showroom Orange prin zona atunce fa o vizita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau scrie direct aici pe TPU

https://www.tpu.ro/utilizator/kcle

Crede-ma,este cont oficial celor de la Orange Helper.