| VictorMihail1990 a întrebat:

Buna seara TPU! am o intrebare...cum as putea sa-mi distrug cartela sim? Cum as putea sa o demagnetizez? Vreau sa-mi spuneti cum as putea sa fac asta, in asa fel incat sa nu se cunoasca nimic...fara zgarieturi.urme de oxidare de la apa etc. funda plus vot

Răspuns Câştigător
| Kilobyte a răspuns:

Daca o lasi 1-2 secunde nu apuca sa se incalzeasca partea metalica astfel nu se va distruge plasticul.

Da se va demagnetiza.

11 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu iti recomand sa faci asa, ca nu iti va schimba nimeni acea cartela. mai nou cer o taxa...
daca vrei sa scapi de numar sau etc. mergi udneva departe de casa alta strada si o arzi de tot.

| VictorMihail1990 explică (pentru SasNetRomania):

Nu conteaza taxa... vreau sa o distrugnastfel incat sa nu se cunoasca.

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Pune-o in cuptorul cu microunde.

O zi buna.

| VictorMihail1990 explică (pentru Kilobyte):

Dar....va exploda...

| Kilobyte a răspuns (pentru VictorMihail1990):

Nu va exploda.

Dar porneste cuptorul doar 1-2 secunde ca sa nu se incalzeasca partea de plastic.

| VictorMihail1990 explică (pentru Kilobyte):

Este ca si cum ai pune staniol in microunde...

| VictorMihail1990 explică (pentru Kilobyte):

Si cum...astfel se va demagnetiza?

| Kilobyte a răspuns (pentru VictorMihail1990):

Daca o lasi 1-2 secunde nu apuca sa se incalzeasca partea metalica astfel nu se va distruge plasticul.

Da se va demagnetiza.

| VictorMihail1990 explică:

Aa... Ar merge daca as pune o picatura de apa pe partea aurie?

| SasNetRomania a răspuns (pentru VictorMihail1990):

PUNE LANGA UN MAGNET de difuzor mare.