| Magda211102 a întrebat:

Am o urgenta ca de obicei.

Am vrut sa mut cartela de la telefon, pe tableta.Cartela de la telefon e mica, iar cea de la tableta e mare.
Am introdus cartela mica in tableta mea Cosmote si numai pot sa scot cartela.
Va rog ajutati-ma repede!

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa faci un carlig mic dintr-o agrafa, cu care poti ajuta cartela sa iasa (in pozitie verticala.
Atentie, in locas sunt niste contacte fine care, odata agatate si strambate, pot face nefunctionala tableta!

Recomandrea mea este: du-l la un service de telefoane sa scoata ei cartela!
Alta data foloseste cartela doar cu adaptor!

| Magda211102 explică (pentru Bula):

Multumesc!
Imi cer scuze ca nu am revenit, dar pana la urma l-am dus in service.
Multumesc tuturor pentru sfaturi!

| metehne a răspuns:

Un ac sau o pensetă ar trebui să își facă treaba.

| Magda211102 explică (pentru metehne):

O sa incerc sad

| Magda211102 explică (pentru metehne):

Dar am scapat-o si s-a dus prea adanc

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru Magda211102):

Da-i cu tableta in jos gen sa alunece putin cartela si dupa o poti prinde cu penseta

| metehne a răspuns (pentru Magda211102):

Nu încerca prea tare, în sensul că poți strica tableta și nu ai rezolvat nimic.
Dacă vezi că nu merge cu nimic, mergi la un centru gsm, te vor ajuta acolo.

| Magda211102 explică (pentru metehne):

Multumesc!

| Magda211102 explică (pentru LittleBugsBunny):

Incerc! Multumesc!

| LittleBugsBunny a răspuns:

Incearca sa o prinzi cu o penseta

| Magda211102 explică (pentru LittleBugsBunny):

Nu incape nici penseta.Doar o penseta foarte mica ar incapea

| iCosmin90 a răspuns:

Foloseste un ac
Baga acul pe langa cartela la stanga la dreapta o tragi si ai scos-o nu e greu