| Claudia45 a întrebat:

Am și eu nevoie de ajutor.
Deci am un iPhone 7 plus spart și cu display cu tot.
Și nu se mai vede nimic.
Reparația ar veni 500 de lei.
Dar la cât l-am reparat mi s-a luat.
Am deja altul si vreau sa îl vând cuiva care vrea sa-mi dea 450 de lei pe el așa.
Chestia e următoarea.
Eu cum nu-l mai pot aprinde, nu știu cum pot sa-i dau restart din fabrica.
El l-a cerut restartat.
Dar eu nu știu cum. Am și parola și emailul de la ICloud.
Dar nu inteleg absolut nimic cum arată pe net. Eu practic ii pot da restart așa cu el praf?
Tin sa menționez ca am același iCloud și parola și pe actualul telefon iPhone 7 simplu
Deci na. Chiar nu știu. Dacă știe cineva care ma poate ajuta.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fi realistă nu i ti dă nimeni 450 lei pe un telefon defect, il poti vinde pe olx dar la preturi mult mai mici 50 sau 100 lei ca este defect si reparatia costă 500 lei doar tu ai zis.

| ProbabilPosibil a răspuns:

Intri pe icloud.com de pe PC sau laptop. Te loghezi cu contul și parola ta de icloud. Cauți aplicația find my iPhone. Intri acolo. Selectezi telefonul tău și îi dai erase this iPhone. Sper să te ajute.